Auto Wieści

Autopilot Tesli pomylił chłopca ze słupkiem drogowym [WIDEO]2 min read

18 grudnia 2019 2 min read

Autopilot Tesli pomylił chłopca ze słupkiem drogowym [WIDEO]2 min read

Zaledwie dwa tygodnie temu Przemek, w jednym ze swoich artykułów, zaprezentował Wam wideo, przedstawiające autopilota Tesli. Podczas jazdy po remontowanej autostradzie, Model 3 sprytnie wyminął stojące pachołki, nie przekraczając przy tym swojego pasa ruchu. Rzeczywiście umiejętność ta jest niezwykle imponująca, a ostatnia aktualizacja okazała się strzałem w dziesiątkę. Czy jednak każda Tesla radzi sobie tak samo znakomicie w zróżnicowanych warunkach?

Jeden z użytkowników Twittera postanowił udowodnić, że niestety autopilotowi Tesli nadal daleko do doskonałości. O ile pojawiają się sytuacje, kiedy rzeczywiście pokonuje on trasę bez przeszkód, tak tym razem, ku wielkiemu zaskoczeniu, pojazd nie miał pewności, co dokładnie stanęło na jego drodze. Zobaczcie sami, jak wyglądała podróż jednego z posiadaczy Tesli.

 

Człowiek to czy słupek? Autopilot Tesli ma pewne wątpliwości

Jak sami widzieliście na załączonym filmiku, system autonomicznej jazdy Elona Muska miał problem, by ostrzec przed konkretnym typem przeszkody. O ile początkowo pokazywał on postać, tak z czasem zaczęła się ona przekształcać w… słupek drogowy. W tym momencie warto zadać sobie pytanie, czy powodem był kolor koszulki dziecka, czy jednak chodziło o jego wysokość?

Cała sytuacja miała miejsce prawdopodobnie w Brazylii na jednym z prywatnych osiedli, o czym może świadczyć między innymi ograniczony ruch oraz swobodne poruszanie się chłopca po okolicy. Para znajdująca się w pojeździe, dyskutuje między sobą o tym, co zaczęło wyświetlać się na ekranie Tesli. Chłopiec, chłopiec ze słupkiem czy jednak słupek? Sprawa okazała się zbyt skomplikowana, by samochód sam mógł podjąć taką decyzję.

Poza tym, jak interpretować całe wydarzenie, jeśli Tesla nie jest dostępna w Brazylii? Kierowca musiał samodzielnie importować pojazd z zagranicy, co tym bardziej potwierdzałoby miejsce nagrania. Niestety, nie wiadomo, kto jest jego autorem i jak dokładnie przebiegała podróż, zanim doszło do takiej sytuacji. CanalTeslaBrasil, udostępniając filmik, podpisała go jako przejażdżkę jednego ze swoich znajomych. To jednak nie jest pewne, dlatego kiedy tylko reporterzy dotrą do kierującego, na pewno pojawi się aktualizacja wpisu.

Źródło: Inside EVs