Wieści

Arcimoto rozpoczyna produkcję swojego elektrycznego trójkołowca2 min read

20 września 2019 2 min read

Arcimoto rozpoczyna produkcję swojego elektrycznego trójkołowca2 min read

Arcimoto jest małą i niepozorną firmą z Oregonu, która od wielu lat zajmuje się pojazdami elektrycznymi. Wśród ich projektów można było już zobaczyć wiele naprawdę dziwnych, a jednocześnie niepowtarzalnych maszyn, które zyskały na rynku specjalne miejsce. Od prezentacji ostatniego prototypu minęły już ponad 3 lata, nadszedł więc czas na coś przełomowego.

Pod koniec 2015 roku Arcimoto ujawniło prototyp tandemu trójkołowego ósmej generacji. Prawdopodobnie jest to jedyny do tej pory motocykl zasilany energią elektryczną, bowiem wszystkie znane marki skupiają całe swoje doświadczenie na większych pojazdach. Po kilku latach dopracowywania pokazowego modelu czas na prowadzenie go do sprzedaży! Jesteście ciekawi, jak będzie prezentował się elektryczny trójkołowiec?

Arcimoto oficjalnie ogłasza rozpoczęcie produkcji!

Trójkołowy pojazd elektryczny, po ponad trzech latach od premiery, wreszcie ma trafić na linię produkcyjną. Pierwsze informacje, mówiące o Arcimoto FUV, pojawiły się w czwartek. Znalazła się tam wzmianka między innymi o przekazaniu pierwszego gotowego pojazdu — już niebawem cała seria ma trafić w ręce klientów, którzy jeszcze przed rozpoczęciem produkcji wpłacili odpowiednią zaliczkę do producenta.

 

Czas na dane techniczne nadchodzącego Arcimoto FUV

Elektryczny trójkołowiec ma być pojazdem dwumiejscowym z kierownicą motocyklową. Producent jednak zapewnia, że nie będzie potrzebne żadne specjalne prawo jazdy na motocykl, by móc poruszać się tym nietypowym pojazdem po drogach. Prawdopodobna cena, jaką trzeba będzie zapłacić za to cudo techniki, będzie wynosiła mniej więcej $19 900. Jest to dość wysoka stawka, gdybyśmy myśleli o nim jak o tradycyjnym motocyklu. Arcimoto FUV to jednak coś zdecydowanie więcej! Trójkołowiec jest zdecydowanie lepiej wyposażony, napędzany silnikiem elektrycznym, co jest równoznaczne także z lepszym przyspieszeniem.

Jedyną wadą, jaka może zniechęcić wielu wielbicieli trójkołowców do zakupu tej maszyny, mogą być jej maksymalne osiągi. Prędkość maksymalna wynosi bowiem około 120 km/h, a maksymalny zasięg podstawowego modelu ma się mieścić w granicy 160 km. Dużymi udogodnieniami będą za to na pewno podgrzewane siedzenia oraz rączki, mocowanie do telefonu, który można poprzez bluetooth sparować z głośnikami, a także zamykany schowek oraz uchwyt na kubek. Trzeba przyznać, że jak na tego typu pojazd w takiej cenie posiada on naprawdę komfortowe wyposażenie.

Kupując Arcimoto FUV, otrzymuje się gwarancję producenta na 3 lata, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Zwłaszcza że prace nad tym modelem trwały naprawdę długo. W razie jakiejkolwiek usterki, prawdopodobnie tylko serwis Arcimoto będzie w stanie sobie z tym poradzić. Kwestię designu pozostawiam do oceny Wam, może dostrzeżecie coś ciekawego oraz innowacyjnego w tej bryle. Wydaje mi się, że producent stawiał przede wszystkim na ograniczenie masy przy jednoczesnej gwarancji komfortu kierowcy. A Wam jak się podoba pomysł produkcji elektrycznego trójkołowca?

Źródło: The Verge