Lifestyle Wieści

Apple nie bierze jeńców i podkupuje dyrektorów z Tesli2 min read

23 lipca 2019 < 1 min read

Apple nie bierze jeńców i podkupuje dyrektorów z Tesli2 min read

Parę lat temu pojawiły się informacje, że Apple spróbuje podbić rynek aut autonomicznych. Później temat upadł, ostatnio jednak wraca. Jeden z dyrektorów wykonawczych w Tesli, wysoko postawiony inżynier Steve MacManus przeszedł właśnie do Apple.

MacManus był wiceszefem ds. Technicznych w Tesla. Jego aktualne stanowisko to starszy dyrektor w Apple. Na razie nie wiadomo jakim działem ma operować.

W Tesli MacManus odpowiadał za inżynierię wnętrz i nadwozia. Tym samym jest to już trzeci dyrektor Tesli, który przeszedł do Apple tylko w tym roku. W firmie Elona Muska pracował od 2015. Poprzedni pracownicy, którzy porzucili Teslę na rzec Apple to główny inżynier Doug Field i Michael Schwekutscha, którzy odpowiadali za systemy napędowe w autach elektrycznych Tesli.

MacManus swoje doświadczenie zbierał przy projektowaniu przemysłowym, szczególnie we wnętrzach samochodów. Przed Teslą pracował w Aston Martin. W Bentley Motors był natomiast menedżerem, a w jego CV znajduje się także Jaguar Land Rover.

WOW! Tak wygląda przyszłość, Tesla pokazuje solarną stację

Takie transfery, tak wysokich szczeblem pracowników może sugerować wznowienie projektu Titan w Apple. Samochód autonomiczny od Apple może zatem stać się faktem. Już w styczniu pojawiały się informacje, że firma odnawia kontrakty z ponad 200 pracownikami, którzy byli kiedyś zaangażowani w Project Titan.

Do całej sprawy odniósł się rzecznik Apple, który przyznał, że „firma ma niezwykle utalentowany zespół pracujący nad autonomicznymi systemami i powiązanymi technologiami w Apple”. Wyjaśnił także, że wielu pracowników zostało przeniesionych na inne projekt, aby wspierać uczenie maszynowe i podobne inicjatywy.

Czy Apple podkupując pracowników Tesli, będzie stanowiło realną konkurencję dla Tesli i ich planów? Przekonamy się w bliższej lub dalszej przyszłości.